MENU |

Projekt indywidualny czy gotowy ?

 

Witam Drodzy Czytelnicy!

 

projekt indywidualny domu

Chciałbym przybliżyć Państwu kilka faktów na temat projektów gotowych oraz projektów indywidualnych – wykonywanych na życzenie Inwestora.

 

W prasie oraz na forach internetowych można znaleźć wiele opinii, każdy przekonuje do swoich racji. Nie zamierzam nakłaniać i przekonywać do konkretnego rozwiązania.

Nasza firma zajmuje się przygotowaniem dokumentacji projektowej i formalnościami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenie na budowę. Nasza pomoc przyda się każdemu, kto kupił gotowy projekt albo dopiero zaczyna swoją przygodę z budową – „szyjemy” projekty na miarę :)

 

Przede wszystkim nie należy postrzegać projektu indywidualnego jako rozwiązania drogiego. Takie opracowania są droższe o około 20-30% od projektów gotowych, ale są wykonane i dostosowane do Państwa potrzeb i wymagań.

 

Aby podkreślić powyższe musimy zrozumieć, że przy kosztach inwestycji rzędu 300-400 tyś. zł. Koszt projektu wykonanego dla Państwa wynosi około 2%. Czy warto oszczędzić tysiąc złotych? Pozostawiam to Państwu do przemyślenia, ale przecież BUDUJECIE DLA SIEBIE i przypuszczalnie jest to DECYZJA WASZEGO ŻYCIA.

 

Kupując projekt gotowy należy zwrócić uwagę na następujące braki:

- z uwagi na zasady wykonania projektów gotowych należy przeprowadzić adaptację kupionego opracowania pod kątem posadowienia oraz obliczeń elementów konstrukcyjnych, takich jak konstrukcja więźby;

- w zakresie kupionego gotowego projektu brakuje projektu zagospodarowania terenu. Jest to element konieczny przy składaniu wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę;

- kolejnym kosztem mogącym wystąpić przy okazji wykorzystania projektu gotowego jest chęć wprowadzenia zmian podczas realizacji obiektu. Takie zmiany muszą zostać wykonane przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami, architekta lub konstruktora.

 

Decydując się na projekt indywidualny dostajecie Państwo kompleksowe opracowanie, które pozwala uzyskać pozwolenie na budowę. Zresztą i tę formalność chętnie załatwiamy za klienta.

Dom „szyty” na miarę to połączenie Państwa wyobrażeń i wiedzy architekta, który na bieżąco śledzi trendy w budownictwie oraz który poprzez poparcie ze strony branżystów zaprojektuje tak, aby realizacja przebiegła sprawnie oraz korzystnie pod kątem optymalizacji kosztów.

Wsparcie architekta towarzyszy Państwu również podczas samej budowy. Wszelkie pomysły i trudności mogą być z nim na bieżąco konsultowane.

Polecamy Państwu nasze usługi projektowania budynków oraz obsługę formalno-prawną przy procesie inwestycyjnym. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

Kontakt

TOBUD

Wyślij mail